Supa më e shëndetshme me mish viçi, me perime dhe elb

Supa më e shëndetshme me mish viçi, me perime dhe elb
Supa më e shëndetshme me mish viçi, me perime dhe elb
Supa më e shëndetshme me mish viçi, me perime dhe elb

Një supë e shëndetshme dhe shumë e shijshme.

Përbërësit:

1 lugë vaj ulliri
rreth 1 kg mish viçi të prerë në kube
4 patate të madhësisë mesatare (gjithashtu të prera në kube)
4 karota mesatare të prera në kube
1 qepë e vogël
3 degë selino
6 thelpinj hudhre
½ litri lëng mishi
një lugë e vogël trumzë pluhur
rreth 40 g domate të prera në kube
¾ e gotës elb
kripë dhe piper


Lexo Revisten Online

Qershor, 2018

€ 1.99

| Blej Tani
Ajkune Ahmetaj, një emër suksesi
FAJI JETIM
Njeriu që ndali rrahjet, therjet, vrasjet...
25 të vrarët e hoxhës së Keqekollës

https://kosovarja-ks.com/gatojca/