Luana bëri të gjitha këto operacione që t’i ngjasonë kësaj aktore të famshme

Luana bëri të gjitha këto operacione që t’i ngjasonë kësaj aktore të famshme
Luana bëri të gjitha këto operacione që t’i ngjasonë kësaj aktore të famshme
Luana bëri të gjitha këto operacione që t’i ngjasonë kësaj aktore të famshme

Aktorja e njohur e cila tashmë është një zonjë në moshë të thyer, ajo në vitet e saja shkëlqeu me disa role shumë të rëndësishme ku edhe përcaktuan fatin e saj si aktore e suksesshme, Brigitte Bardot u bë ikonë e sensualitetit dhe tabuthyesja e kinemasë botërore, shkruan Kosovarja.

Ajo në moshën 15 vjeçare i hyn botës së modelimit dhe behët njëra nga modelet më të kërkuara të Frances. Aktoren , modelen dhe këngëtaren e ndjeki një jetë me shumë afera dhe divorce dhe ishte ne qendër të medieve kështu behët edhe gruaja më e fotografuar në botë.

Aktorja ma mbushur 40 vjet tërhiqet nga aktrimi dhe bota e filmit . jo iu kushtua pasionit të saj, angazhimin për kafshët e kërcënuara dhe të lënduara, dashurinë për to ajo e kishte zbuluar qe në vitet e rinisë.  

Brigitte pati reaguar edhe ndaj asgjësimit për qenët endacak në Kosovë që këtë iniciative mori komuna e Prishtinës vite më parë. Figura e saj mes kultit dhe seksit dhe pavarësisë femërore solli imazh të ri të femrës për disa dhjetëvjeçarë.

Imazhi I saj edhe sot admirohet nga shumë ferma në botë ndër to është edhe prezantuesja shqiptare ku tenton të gjen vetën në mes këtij imazhi të mrekullueshëm siç ishte në vitet e rinisë Brigitte Bardot.

Edhe pse aktorja e njohur është fare natyrale, si duket Luana  ka bërë përpjekje të madhe për të arritur t’i ngjasojë deri diku e kjo falë operacioneve të shumta.

Këtë sakrificë Lauana e thekson në këtë fotografi të fundit duke krahasuar vetën më aktoren. /Kosovarja/ 

Lexo Revisten Online

Qershor, 2018

€ 1.99

| Blej Tani
Ajkune Ahmetaj, një emër suksesi
FAJI JETIM
Njeriu që ndali rrahjet, therjet, vrasjet...
25 të vrarët e hoxhës së Keqekollës

http://kosovarja-ks.com/showbiz/